czarter chorwacja

Chorwacki plan na żeglugę

December 8, 2016Bałkany Standard

Chorwacja kusi piękną pogodą, wspaniałymi widokami i rewelacyjną kuchnią. Na pytanie czy warto się tam wybrać, odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak. Również na żagle.

Główną atrakcją dla żeglarzy jest fakt, że Chorwacja jest znana ze swojego niesamowitego wybrzeża. Ma ono długość ponad 400 kilometrów, pełne jest przeróżnych wysp, półwyspów, zatoczek, plaż oraz portów. W obecnej chwili Chorwacja znana jest z blisko 50 doskonale wyposażonych marin.

Trzeba jednak pamiętać, że czarter Chorwacja różni się nieco od czarteru w innych europejskich krajach. Jeżeli chce się samodzielnie prowadzić jacht, potrzebny jest tutaj patent sternika jachtowego oraz uprawnienia radiooperatora. Licencją taką może mieć również inny członek załogi.

Pro-Skippers czarter Chorwacja kusi polskich żeglarzy z wielu różnych powodów. Przede wszystkim ceny jachtów – w porównaniu do innych krajów – są tutaj zdecydowanie tańsze. Dodatkowym plusem jest również fakt, że łatwo można dostać się do Chorwacji – czy to drogą lądową, czy powietrzną.

Kiedy najlepiej wybrać się na żeglowanie? Najatrakcyjniejsze miesiące dla wszystkich żeglarzy to maj oraz czerwiec, gdyż wówczas ma się dużą pewność wiatru. Sezon żeglarski trwa zazwyczaj do końca października bądź do 15-ego listopada. Niektórzy udostępniają swoje jachty również na tydzień Sylwestrowy, co jest bardzo ciekawą opcją. Wtedy są one dodatkowo wyposażone w ogrzewanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *