Żeglarstwo, czyli relaks i przygoda

406212_494a86e1Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie urlopu w aktywny sposób. Część ludzi wybiera wycieczki górskie, a część woli spędzać czas nad wodą. Jak można połączyć wypoczynek nad morzem z aktywnością fizyczną?

Pływanie
Pływanie w morzu jest łatwiejsze niż w basenie, aczkolwiek o wiele bardziej ryzykowne. Sól morska unosi ciało ku górze dlatego też łatwiej jest pływać. Fale morskie i prądy mogą czasem być nieobliczalne i znosić daleko od brzegu. Każdego roku jest wiele utonięć spowodowanych skurczami, czy nagłą utratą gruntu pod nogami. Dlatego też osoby, które nie potrafią dobrze pływać powinny starać się trzymać bliżej brzegu. Warto także przed wyjazdem zapoznać się z tym jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Jachty oraz statki
Współcześnie istnieje wiele ciekawych możliwości zwiedzania nadmorskich miejscowości dzięki łodziom czy jachtom. Coraz popularniejszy staje się czarter jachtów w CharterNavigator. To sposób na aktywny oraz pełen wrażeń wypoczynek. Szczególnie w towarzystwie znajomych, czy przyjaciół. Istotne, by osoba, która decyduje się na czarterowanie jachtu miała ukończony odpowiedni kurs. W przeciwnym razie należy skorzystać z opcji wynajęcia jachtu wraz z osobą posiadającą takie uprawnienia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *