nautika_1300

Czarter w Świnoujściu – dlaczego warto?

May 24, 2016Polska Standard

Żegluga po wodach oceanu, czy nawet morza nie jest prosta i wymaga posiadania odpowiednich uprawnień. Tym nie mniej, dla wielu żegluga po jeziorach to za mało, dlatego decydują się na wyjazd nad morze i czarter żaglówek czy też jachtów.

Gdzie na żagle?

Wśród polskich miejscowości nadmorskich, prawdopodobnie najłatwiej jest znaleźć czarter w Świnoujściu. Jest to miejscowość szczególna, ponieważ posiada dostęp nie tylko do morza, lecz również do cieśnin. Na terenie Świnoujścia znajduje się bowiem wiele wysp, które tworzą owe cieśniny. Ponadto, właśnie w Świnoujściu znajduje się ujście morskie drugiej co do największych rzek w Polsce, czyli Odry. Tak wiec czartery w Świnoujściu umożliwiają pływanie po morzu, rzecze i cieśninach. Trudno znaleźć inne miejsce, które oferowałoby taką różnorodność.

Co robić na lądzie?

Jeśli już znudzi nam się żeglowanie, warto zejść na ląd i pozostać przez jakiś czas w Świnoujściu. Jest to miasto, które może się pochwalić pięknymi plażami i wieloma interesującymi ośrodkami turystycznymi. Ponadto, Świnoujście posiada całą infrastrukturę charakterystyczną dla największych miast. Warto zauważyć, że pomimo, iż na stałe mieszka tu zaledwie kilkadziesiąt tysięcy ludzi, pod względem powierzchni Świnoujście jest większe niż takie miasta jak Rzeszów czy Katowice.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *