cieply_kraj

Szkolenia motorowodne dla każdego

May 20, 2016Szkolenia Standard

Lubisz pływać, nie tylko wpław? Marzysz o tym, by poczuć wiatr we włosach, dając upust swoim emocjom na skuterze wodnym lub motorówce? Niezależność to Twoje drugie imię?  Możesz to mieć, jednak potrzebny Ci będzie patent sternika, a wraz z nim specjalistyczne szkolenia motorowodne i doświadczeni nauczyciele.

Aby zyskać patent na sternika motorowodnego, na początek należy przejść przez szereg kursów, przygotowanych przez wyspecjalizowaną kadrę. Pomoc profesjonalistów jest niezwykle istotna, szczególnie w przypadku osób, które wcześniej nie miały okazji zapoznania się z podobnym sprzętem. Nie ma jednak się czym przejmować. Schemat szkoleń motorowodnych pozwala na nauczanie zarówno osób doświadczonych, jak i zupełnych amatorów. Jeśli więc nigdy nawet w łódce nie siedziałeś – to nic. Na szkoleniach nauczysz się i siedzieć.   

Jaki jest schemat szkolenia motorowodnego? Wymaga ono regularnego uczęszczania na lekcje teoretyczne (zwykle w formie wykładów) oraz praktyczne. Część teoretyczna może być niekiedy prowadzona przez internet, lecz wyżej cenione są nadal szkoły stacjonarnie. Część praktyczna, manewrowa, zajmuje przeważnie tylko kilka godzin i jest połączona z egzaminem. Zapoznajesz się wtedy z zasadami bezpieczeństwa i rozmaitymi manewrami z podstawowego zakresu sterowania łodzią. Samo otrzymanie patentu sternika uzależnione jest od wyniku egzaminu. Potem pozostaje Ci już wypłynąć i oddać się upragnionym szaleństwom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *